• ارزان شده
  • جدید

خمیر کف بندی کلسیم هیدروکساید Calxyl® Dentin 10

مرجع:

180٬000 ‎تومان
145٬000 ‎تومان 35٬000 ‎تومان پس‌انداز کنید

شکل دارویی : بسته بندی 1.5 میلی لیتر Calxyl® Dentin 10 به صورت سرنگی

کشور سازنده:آلمان

تولید کننده : OCO-Präparate GmbH

تعداد
موجود در انبار

موارد مصرف :

·       درمان پوسیدگی عاج دندان نزدیک به pulp

·       درمان ضایعات پوسیدگی عمیق ( caries profund ) یا indirect pulp capping

·       Direct pulp capping

·       Pulpotomy

·       Pulpectomy

·       پانسمان موقت کانال ریشه

این محصول فقط برای کاربرد در دندانپزشکی میباشد.

ترکیبات ضد باکتریایی Calxyl® Dentin 10که در درمانهای کلسیم هیدروکساید وجود دارد ، نشان دهنده یک استاندارد طلایی در endodontology  و دندانپزشکی با توجه به بهبود بازسازی ( remineralisation ) عاج دندان میباشد. شما پیش از پوسیدگی را با ترکیبات کلسیم شبیه به عاج طبیعی دندان انسان پر کرده اید. به زبان دیگر این مواد دارای استحکام مکانیکی بالاتری میباشد.

Calxyl® Dentin 10 دارای pH بالای 12.6 میباشد. به همین دلیل یک تاثیر ضد باکتریایی و خاصیت سرسخت بودن در برابر انتقال یون کلسیم و هیدروکسیل را دارا میباشد.

با توجه به خواص ذکر شده ، این محصول سلولها را تحریک کرده و باعث تبدیل آنها به دنتین ثانویه میشود و پس از آن باعث بهبودی و احیاء pulp  میشود.

تاثیر bridging  بوجود امده باعث محافظت مطلوبی میشود.

خاصیت چسبندگی این محصول باعث میشود که هیچگونه باکتری به محل مورد نظر نفوذ نکند.

پس از این مرحله یک محافظت طولانی مدت در برابر micro-leakage بوجود می آید. بنابراین Calxyl® Dentin 10 میتواند از بوجود آمدن التهاب دوباره بافت دندانی pulp  که باعث از بین رفتن حیات دندانها میشود، جلوگیری کند.

به خاطر وجود خاصیت پوشش فوق العاده Calxyl® Dentin 10 ، در موفقیت در درمانهای بالینی بسیار بالاتر میرود.

کلسیم کمپلکس ، mineral tag  های موجود در لوله های دندانی ( dentinal tubules )، که باعث جلوگیری از حرکت مایع دندانی ( dentinal fluid ) میشود را فرم دهی میکند.که این عمل باعث کاهش بسیار زیاد حساسیت و درد میشود.

ترکیبات فیزیولوژیکی این محصول به نحوی میباشد که سازگاری فوق العاده زیادی را با محیط دهان دارا میباشد. Calxyl® Dentin 10 در radiopaque به وضوح دیده میشود و برای پیگیریهای کوتاه مدت و دراز مدت نیازی به استفاده از x-ray نمیباشد.

Calxyl® Dentin 10 درون سرنگهای مخصوص و آماده استفاده عرضه میشود که تضمین کننده سهولت در استفاده بوده و همچنین از هدر رفتن مواد جلوگیری میکند.

راهنمای استفاده :

حفره مورد نظر را آماده کرده ، کاملا با آب شستشو دهید و خشک نمایید. سپس لایه نازکی از Calxyl® Dentin 10 را درون حفره قرا دهید. اگر میخواهید که چسبندگی Calxyl® Dentin 10 بیشتر شود ، لایه نازکی از Calxyl® Dentin 10 را درون حفره قرار داده و با استفاده از air-dry خشک کنید. از قرار دادن Calxyl® Dentin 10 در اطراف حفره خودداری نمایید. در این هنگام میتوان بازسازی را مطابق معمول انجام داد.

Calxyl® Dentin 10 به عنوان یک لایه عایق عمل کرده و زمانی که در لایه عاج نفوذ میکند ، باکتری ها را از بین میبرد.Calxyl® Dentin 10 ، pulp  را تحریک کرده تا عمل ترمیم عاج دندان را از همان کف حفره شروع کند. این یک درمان فوق العاده موثر برایpulp میباشد.

اگر میخواهید از Calxyl® Dentin 10 به عنوان مواد پر کردن ریشه استفاده کنید ، ابتدا ریشه را تخلیه کرده و به خوبی شستشو دهید. سپس از Calxyl® Dentin 10 در ریشه کانال استفاده کنید . دقت کنید که مواد بیش از حد نیاز در این ناحیه قرار داده نشود و همچنین هیچگونه هوایی باقی نماند ( مواد کاملا فشرده شود ) . در صورت نیاز این عمل را میتوانید تکرار کنید.

میتوانید چسبندگی Calxyl® Dentin 10 را به صورت زیر تغییر دهید :

1)    با استفاده از کاغذ فیلتر و یا blower  مایع را خارج کرده و چسبندگی بسیار بیشتری به دست آورید.

2)    میتوانید از Calxyl® suspension که دارای pH بالاتر از 12.6 میباشد استفاده کرده و مطمئن شوید که Calxyl® Dentin 10 قسمتهای عمیق تر و باریک تر ریشه کانال نیز دسترسی پیدا کرده است

بسته ارجینال حاوی 5 لوله ضخیم میباشد.لوله های اصافه را میتوان از فروشگاه های تجهیزات دندانپزشکی تهیه کرد.

مهم : قبل از استفاده از سرنگ پیستون را به عقب بکشید.اگر در زمان استفاده احساس کردید که سرنگ گیر کرده و یا به سختی حرکت میکند، دوباره پیستون را به عقب بکشید و سپس بدون هیچ مشکلی ادامه دهید. بعد از استفاده در پوش سرنگ را ببندید تا از تغییر شکل مواد جلوگیری شود (لطفا سریع در پوش را ببندید).

عوارض جانبی : تا کنون هیچگونه عوارضی گزارش نشده است.

موارد منع مصرف:

قرار گرفتن pulp در معرض پوسیدگی عاج دندان ، التهاب ها و تغییرات تحریک آمیز pulp و یا هر گونه حساسیت نسبت به یکی از مواد تشکیل دهنده.

ماده فعال : کلسیم هیدروکساید

شکل ظاهری و بو : خمیر سفید رنگ ، بی بو

عمر مفید : Calxyl® Dentin 10 را بعد از گذشتن تاریخ انقضای چاپ شده روی جعبه و بسته بندی استفاده نکنید

شرایط نگهداری : Calxyl® Dentin 10 را در دمای اتاق و در جای خشک نگهداری کنید.

هشدار ! تمام وسایل پزشکی را دور از دسترس کودکان قرار دهید!

دستور مصرف:

  1. As a cavity liner  : اگر پایه حفره بسیار نازک است و یا بخشی از آن نرم شده است، با استفاده از یک excavator ، مقدار بسیار زیادی از Calxyl® Dentin 10 را درون  حفره قرار داده و با استفاده از پشت excavator فشرده میکنیم.سپس مواد پر کردن را قرار میدهیم. Calxyl® Dentin 10 به عنوان لایه ای از عایق عمل کرده و در حالی که همزمان در لایه دندانی نفوذ میکند، باکتری را از بین میبرد.بنابراین pulp را با هدف ترمیم عاج از قسمت پایین حفره ، تحریک میکند. در صورت استفاده از cement ،  Calxyl® Dentin 10 در پیشگیری از قرار گرفتن عاج در معرض مواد اسیدی کمک زیادی میکند. همین امر این محصول را به ابزاری موثر در درمان pulp تبدیل میکند.
  2. Direct pulp capping : اگر pulp همچنان از کف حفره قابل مشاهده بود و یا اینکه به طور کامل خارج شده بود همانند دستور 1 عمل کرده و بدون اعمال فشار یک پوشش cement را بر روی Calxyl® Dentin 10 قرار دهید. سپس مواد پر کردن را قرار دهید.
  3. Root filling : محفظه pulp را با استفاده از نوک پنبه و یا نوک فرز به اندازه مناسب باز کنید تا مطمئن شوید که حفره دسترسی به شکل قیف نیست ، در عوض ، باید یک لبه بر روی عاج دندان در قسمت پایین محفظه pulp ایجاد شود.اگر pulp درون کانالها باقی مانده باشد، مقداری از مواد پر کردنی ریشه Calxyl® Dentin 10 را درون محفظه pulp قرار دهید. در چنین مواردی یک لبه بر روی عاج در بالای محفظه pulp ایجاد کرده و یک پوشش از   cementرا بر روی مواد پر کننده ریشه قرار دهید. این تنها را برای اجتناب از هر گونه فشار است.


جهت دانلود مطالب فوق به قسمت پیوست ها مراجعه فرمایید

جهت مشاهده فیلم آموزشی لطفاً کلیک کنید...


مشخصات

کشور سازنده
آلمان

دانلود

Calxyl® Dentin 10

Calxyl® Dentin 10

دانلود (861.81k)

محصولات مرتبط

5 محصولات مشابه در شاخه های مختلف: