• ارزان شده
 • جدید
CALXYL® Radiopaque

خمیر کلسیم هیدروکساید CALXYL® RADIOPAQUE 3G

مرجع:

118٬000 ‎تومان
98٬000 ‎تومان 20٬000 ‎تومان پس‌انداز کنید

ماده فعال : هیدروکسید کلسیم

شکل دارویی : بسته بندی 3 گرمی CALXYL® radiopaque به صورت سرنگی (بسته بندی آبی =محصول radiopaque به عنوان سمان هیدروکسیدکلسیم آماده برای استفاده)

تولید کننده :OCO-Präparate GmbH

تعداد

موارد مصرف :

 • درمان پوسیدگی عاج دندان نزدیک به pulp
 • درمان ضایعات پوسیدگی عمیق ( caries profund ) یا indirect pulp capping
 • Direct pulp capping
 • Pulpotomy
 • Pulpectomy
 • پانسمان موقت کانال ریشه

این محصول فقط برای کاربرد در دندانپزشکی میباشد.

CALXYL® radiopaque  یک liner هیدروکسید کلسیم آب دوست،برای پر کردن موقت کانالهای ریشه و direct pulp capping و indirect pulp caping (در درمان پوسیدگی های عمیق)میباشد.این محصول به خاطر داشتن pH بالاتر از 12.6،اثر ضد باکتریایی داشته و از عفونت مجدد پیشگیری میکند. CALXYL® radiopaque   باعث تحریک ساخت عاج ترمیمی (bridging) میشود و از طریق پوشاندن Dentinal tubul ها،خاصیت ضد حساسیت خود را انجام می دهد.این محصول سدی ایجاد کرده تا دنتین در معرض مواد ترمیمی اسیدی قرار نگیرد.

 

راهنمای استفاده:

حفره مورد نظر را آماده کرده ، کاملا با آب شستشو دهید و خشک نمایید. سپس لایه نازکی از CALXYL® radiopaque را درون حفره قرا دهید. اگر میخواهید که چسبندگی  سمان CALXYL® radiopaque بیشتر شود ، لایه نازکی از آن را درون حفره قرار داده و با استفاده از air-dry خشک کنید. از قرار دادن Calxyl®  روی مارجین حفره خودداری نمایید. در این هنگام میتوان ترمیم را مطابق معمول انجام داد.

CALXYL® radiopaque به عنوان یک لایه عایق عمل کرده و زمانی که در لایه عاج نفوذ میکند ، باکتری ها را از بین میبرد.Calxyl® ، pulp  را تحریک کرده تا عمل ترمیم عاج دندان را از همان کف حفره شروع کند. این یک درمان فوق العاده موثر برایpulp میباشد.

اگر میخواهید از CALXYL® radiopaque  برای پر کردن ریشه استفاده کنید ، ابتدا ریشه را تخلیه کرده و به خوبی شستشو دهید. سپس از CALXYL® radiopaque در ریشه کانال استفاده کنید . دقت کنید که مواد بیش از حد نیاز در این ناحیه قرار داده نشود و همچنین هیچگونه هوایی باقی نماند ( مواد کاملا فشرده شود ) . در صورت نیاز این عمل را میتوانید تکرار کنید.

قوام CALXYL® radiopaque  را به صورت زیر میتوان تغییر داد:

1)    با استفاده از کاغذ فیلتر و یا blower  مایع را خارج کرده و چسبندگی بسیار بیشتری به دست آورید.

2)    میتوان از Calxyl® suspension که دارای pH بالاتر از 12.6 میباشد،برای رقیق کردن سمان استفاده کرده و مطمئن شد که Calxyl®  قسمتهای عمیق تر و باریک تر ریشه کانال نیز دسترسی پیدا کرده است

بسته اورجینال حاوی 5 لوله ضخیم میباشد.لوله های اصافه را میتوان از فروشگاه های تجهیزات دندانپزشکی تهیه کرد.

 

مهم : قبل از استفاده از سرنگ پیستون را به عقب بکشید.اگر در زمان استفاده احساس کردید که سرنگ گیر کرده و یا به سختی حرکت میکند، دوباره پیستون را به عقب بکشید و سپس بدون هیچ مشکلی ادامه دهید. بعد از استفاده در پوش سرنگ را ببندید تا از تغییر شکل مواد جلوگیری شود (لطفا سریع در پوش را ببندید).

غلظت و ذخیره سازی مواد

CALXYL® radiopaque یک سوسپانسیون شبیه به خمیر میباشد.در حین ذخیره سازی ، این محصول ممکن است ته نشین شود و مایع ممکن است بر روی سطح باقی بماند.به همین علت CALXYL® radiopaque باید قبل از استفاده هم زده شود.اگر هیدروکسید کلسیم غلیظ تر مورد نیاز است، مایع را خارج کنید.در این حالت CALXYL® radiopaque میتواند مستقیما و بدون فعال کردن استفاده شود.برای جلوگیری از خشک شدن سطح CALXYL® radiopaque ، پس از استفاده درب  ظرف را سریع ببندید.این کار باعث میشود که سطح CALXYL® radiopaque به حالت اولیه برگشته و مایع محافظ بر روی سطح بوجود بیاید.برای اینکه CALXYL® radiopaque در مقابل هوا غیر قابل نفوذ شود ، میتوانید 2 یا 3 قطره از CALXYL® Suspension را بر روی سطح این محصول بچکانید.به دلیل اینکه CALXYL® radiopaque و CALXYL® Suspension دارای pH مشابهی میباشند، مایع میتواند در استفاده های بعدی نیز ترکیب شود.

 

هرگز درب ظرف را باز نگذارید.

 

 

هشدارها و موارد احتیاط

این محصول تنها برای استفاده در دندانپزشکی در نظر گرفته شده و نباید بلعیده شود. هنگام استفاده از این محصول باید دستکش پوشیده و از چشمها نیز محافظت شود. این محصول در معرض هوا سفت میشود. از خمیر سفت شده استفاده نکنید.هیدروکسید کلسیم موجب خارش و خورده شدن پوست، چشم و غشاهای مخاطی میشود.در صورت تماس با چشم ، بلافاصله تمام ذرات هیدروکسید کلسیم روی قرنیه یا پلک بالا یا پلک پایین را با آب زیاد شسته و به پزشک مراجعه کنید.در صورت بلعیدن، مقدار زیادی آب نوشیده و به پزشک مراجعه کنید.

عوارض جانبی : تا کنون هیچگونه عوارضی گزارش نشده است.

موارد منع مصرف:

قرار گرفتن pulp در معرض پوسیدگی عاج دندان ، التهاب ها و تغییرات تحریک آمیز pulp و یا هر گونه حساسیت نسبت به یکی از مواد تشکیل دهنده.

ماده فعال :

کلسیم هیدروکساید ،باریم سولفات

ابزار:

قاشقی،لنتولو اسپیرال،اسپاتول،encariator

شکل ظاهری و بو :

خمیر سفید رنگ ، بی بو

عمر مفید :

CALXYL® radiopaque را بعد از گذشتن تاریخ انقضای چاپ شده روی جعبه و بسته بندی استفاده نکنید

شرایط نگهداری :

CALXYL® radiopaque  را در دمای اتاق و در جای خشک نگهداری کنید.

هشدار ! تمام وسایل پزشکی را دور از دسترس کودکان قرار دهید!

دستور مصرف

 1. As a cavity liner  : اگر کف حفره بسیار نازک است و یا بخشی از آن نرم شده است، با استفاده از یک excavator ، مقدار بسیار زیادی از CALXYL® radiopaque را درون  حفره قرار داده و با استفاده از پشت excavator فشرده میکنیم.سپس مواد ترمیمی را قرار میدهیم. CALXYL® radiopaque به عنوان عایق عمل کرده و از سوی دیگر همزمان در لایه دندانی نفوذ میکند و باکتری ها را از بین میبرد.بنابراین pulp را با هدف ترمیم عاج از قسمت کف حفره ، تحریک میکند. در صورت استفاده از cement ،  CALXYL® radiopaque در پیشگیری از قرار گرفتن عاج در معرض مواد ترمیمی اسیدی کمک زیادی میکند. همین امر این محصول را به ابزاری موثر در درمان pulp تبدیل میکند.

 

 1. Direct pulp capping : اگر pulp ، Expose بود و یا اینکه به طور کامل خارج شده بود همانند دستور 1 عمل کرده و بدون اعمال فشار یک لایه cement را بر روی کف حفره قرار و سپس مواد ترمیمی را قرار دهید.

 

 1. Preservation of the vitality of the pulp : به منظور حفظ حیات pulp ، ابتدا pulp   سالم و یا متورم را خارج کرده و بلافاصله با مقدار بسیار زیادی از CALXYL® radiopaque بپوشانید . سپس مانند مرحله 2 ادامه دهید. برای این درمان باید موارد احتیاطی جهت ضد عفونی کردن را جدی گرفت. CALXYL® radiopaque دارای اثر ضدعفونی کنندگی بسیار قوی میباشد.این درمان برای زمانی که pulpitis  حاد وجود دارد نیز مناسب میباشد.

 

 1. Pulpotomy: قسمت coronal pulp یا در صورت لزوم بخشی از radicular pulp  را جدا کرده و حفره ها را تمیز نمایید. کانالهای ریشه را با Calxyl®Suspension از پیش گرم شده شستشو دهید. بلافاصله pulp stumps را با مقدار زیادی CALXYL® radiopaque پر کرده و حفره را بدون اعمال فشار ببندید.

 

 1. Pulpectomy  : پس از برداشتن pulp ، ریشه های خالی را به دقت و با استفاده از Calxyl®Suspension ازپیش گرم شده شستشو دهید.اگر با مقاومت روبرو شدید ، توقف کنید! در صورت خونریزی ، این روند باید تکرار شود.CALXYL® radiopaque اثر هموشاتیک دارد.ابتدا از خونریزی جلوگیری کنید. سپس تا حد ممکن از CALXYL® radiopaque را داخل کانالهای ریشه قرار دهید. هرگونه مایع نشت کننده را پاک کنید. سپس به آرامی و بدون اعمال فشار با استفاده از cement  محل را پوشانده و با استفاده از مواد دائم پر کنید.

 

 1. Fistulae : کار را با تلاش برای ایجاد یک برش عصبی بسیار نرم و ظریف از نوک ریشه شروع کنید. اگر امکان این کار وجود نداشت، باید مراقبت بسیار ویژه ای انجام شود. اگر امکان وجود داشت ، با استفاده از دریل کردن ریشه کانال ، با احتیاط محل اتصال را به سمت نوک ریشه گسترش دهید. قبل از انجام این کار ، کانال باید تمیز شده باشد. سپس با استفاده از سرنگ و وارد کردن سوزن به کانال ، محلول از قبل گرم شده Calxyl®Suspension را ( که قبلا خوب تکان داده شده است ) بدون اعمال فشار تزریق میکنید. در نتیجه این محلول از قسمت باز فیستول خارج میشود . پس از تزریق ، بهبودی فیستول معمولا با دو یا سه درمان انجام میگردد. سپس همانند مرحله 5 ادامه دهید.
 2. Root filling : محفظه pulp را با استفاده از نوک پنبه و یا نوک فرز به اندازه مناسب باز کنید تا مطمئن شوید که حفره دسترسی به شکل قیف نیست ، در عوض ، باید یک لبه بر روی عاج دندان در قسمت پایین محفظه pulp ایجاد شود.اگر pulp درون کانالها باقی مانده باشد، مقداری از مواد پر کردنی ریشه CALXYL® radiopaque را درون محفظه pulp قرار دهید. در چنین مواردی یک لبه بر روی عاج در بالای محفظه pulp ایجاد کرده و یک پوشش از   cementرا بر روی مواد پر کننده ریشه قرار دهید. این تنها را برای اجتناب از هر گونه فشار است.

جهت دانلود مطالب فوق به قسمت پیوست ها مراجعه فرمایید

جهت مشاهده کلیک آموزشی لطفاً کلیک کنید...

مشخصات

کشور سازنده
آلمان

دانلود

CALXYL® Radiopaque

CALXYL® Radiopaque

دانلود (655.49k)

محصولات مرتبط

4 محصولات مشابه در شاخه های مختلف: