• ارزان شده
  • جدید
CALXYL®-SUSPENSION

محلول کلسیم هیدروکساید CALXYL®-suspension

مرجع:

25٬000 ‎تومان
17٬000 ‎تومان 8٬000 ‎تومان پس‌انداز کنید

ماده فعال : کلسیم هیدروکساید

محتوای بسته :  CALXYL®-suspension شامل پکیج 50 میلی لیتری میباشد

کاربرد : CALXYL®-suspension برای شستشو و ضدعفونی کردن کانالهای ریشه و همچنین قبل از سمان دائمی روکش ( crown ) و بریجها ( bridges ) استفاده میشود.

این محصول نسبت به NaOH ، به عنوان یک عامل ionephorese  بسیار بهتر عمل میکند.

شرکت سازنده :  OCO-Präparate GmbH

تعداد

موارد استفاده : 

• پالیکتومی Pulp Exstripation    : در پالیکتومی ، کانالهای تخلیه شده به آرامی از طریق محلول از پیش گرم شده CALXYL® ، با استفاده از سرنگ شستشو داده میشود.تزریق باید به آرامی انجام شود. هرگز سوزن را با فشار وارد نکنید و اگر با مقاومت روبرو شدید توقف کنید .

•  CALXYL® خاصت بندآوردن خون را دارد .همیشه اجازه دهید تا خونریزی قطع شود. مایع به خارج جریان پیدا کرده و با استفاده از پنبه کلروفرم جذب میشود. سپس با استفاده از سمان پوشیده شده و ترمیم نهایی انجام میشود.

• Disrupted pulp and gangrene : با استفاده از سوزن Exstripation هر اندازه از بافت جامد فاسد شده را که میتوانید خارج کنید . سپس به آرامی کانال را با مایع از پیش گرم شده شستشو داده و بعد از آن سمان CALXYL® قرمز یا آبی را داخل کانال قرار دهید.

• Fistulas : اگر هنوز فیستول مشاهده میشود ، باید دید که آیا میتوان یک برش عصبی بسیار نرم و ظریف از نوک ریشه انجام داد . اگر نه ، باید مراقبت بسیار ویژه ای انجام شود. اگر چنین است ، با استفاده از دریل کردن ریشه کانال ، با احتیاط محل اتصال را به سمت نوک ریشه گسترش دهید. قبل از انجام این کار ، کانال باید تمیز شده باشد. سپس با استفاده از سرنگ و وارد کردن سوزن به کانال ، محلول از قبل گرم شده CALXYL® را ( که قبلا خوب تکان داده شده است ) تزریق میکنید. در نتیجه این محلول از قسمت باز فیستول خارج میشود . پس از تزریق ، بهبودی فیستول معمولا با دو یا سه درمان انجام میگردد. سپس مراحل را مانند EXSTRIP  ادامه میدهید.

• رقیق سازی خمیر CALXYL®: سمان خشک شده CALXYL® باید با استفاده از سوسپانسیون CALXYL® رقیق شود. برای رقیق سازی سمان،باید همزمان با اضافه کرده سوسپانسیون،سمان را با اسپاتول هم بزنید تا زمانیکه قوام مورد نظر بدست آید.اگر سوسپانسیون بیش از حد اضافه شد،می توان با استفاده از نوار blotting و یا پنبه آغشته به کلروفرم،مقدار اضافه را خارج نمود.

 

مکانیزم :

تاثیرات منفی که به دلیل ترکیب شدن اسید و cement ، در pulp و سیستم دنتین بوجود می آید را با استفاده از Ca(OH)2 کاهش میدهد.

هشدار :

Ca(OH)2  باعث تحریک و سوزش پوست ، چشم و غشاهای مخاطی میشود. در صورت تماس حتما برداشته و محل مورد نظر شسته شود. در صورت بلعیدن باید با خوردن شیر از معده خارج شود ( استفراغ شود ).
این محصول باید دور از دسترس کودکان قرار داده شود.

مقدار مصرف :

میزان مصرف به مقدار فضایی که قرار است کار شود بستگی دارد.

عوارض جانبی :

تا کنون گزارش نشده است.

نیمه عمر :

به تاریخ روی پکیج مراجعه شود . CALXYL®suspension نباید بعد از تاریخ انقضا استفاده شود.

جهت دانلود مطالب فوق به قسمت پیوست ها مراجعه فرمایید

مشخصات

کشور سازنده
آلمان

دانلود

CALXYL®-suspension

CALXYL®-suspension

دانلود (137.07k)

محصولات مرتبط

3 محصولات مشابه در شاخه های مختلف: